Lubisz wino albo dopiero zaczynasz z nim przygodę? Masz niepowtarzalną oakzję poznać kulisy funkcjonowania winnicy, a nawet stać się jej właścicielką lub właścicielem. I to w sercu winiarskiej mekki – w Toskanii! Mowa oczywiście o zabawie i grze Viticulture – jak zostać właścicielem najlepszej winnicy w Toskanii. To pierwsza gra o tematyce winiarskiej, jaką miałam okazję do tej pory poznać. Fanatstyczny pmysł, aby połączyć wiedzę o winie z jego degustacją i jeszcze miło się przy tym bawić. Bo wino w kieliszku jest niezbędnym kompanem kiedy mamy poważnie zająć się winnicą!
Uchylając nieco rąbka tajemnicy … Zostajesz właśnie właścicielką/właścicielem winnicy w Toskanii i Twoim zadaniem jest tak nią zarządzać, aby stała się jedną z najlepszych winnic we Włoszech. Musisz jednak włożyć w jej rozwój sporo wysiłku, ponieważ na początku posiadasz jedynie kilka działek ziemi, starą tłocznię, małą piwnicę na wino, a dla Ciebie pracują jedynie trzy osoby. Musisz sadzić winorośl, zbierać jej owoce, produkować wino i je sprzedawać. Możesz rozwijać swoją winnicę budując nowe pomieszczenia i organizując enoturystykę. Musisz stać się profesjonalnym zarzadcą , aby stanąć na wysokości zadania, ponieważ pozostali uczestnicy gry mają taki sam cel i też chcą mieć najlepszą winnicę w Italii.
Viticulture Essential Edition zyskała wielką przychylność wśród fanów gier planszowych i zajmuje wiodące miejsca w rankingu najlepszych gier. Zapewniam, że czas spędzony przy tej fantastycznej przygodzie z winem daje wiele radości i wiedzy. Uprawa winorośli, zarządzanie winnicą i produkcja wina to arcyciekawe tematy nie tylko dla miłośników wina. A dodatkowo ta gra wzbogaca nas o nowe emocje…
My w ramach #zostańwdomu graliśmy w nią tylko we dwoje, ale w grze może uczestniczyć 6 osób. Jest to więc doskonała rozrywka w gronie bliskich i przyjaciół, zwłaszcza kiedy macie w kieliszkach zacne włoskie Passiamo!
Viticulture może być ciekawą formą spędzania czasu na wakacjach, piknikach poza miastem, a także fantastycznym upominkiem z butelką włoskiego wina.
Wydawca gry – Stonemaier Games
Projektant – Morten Monrad Pedersen Jamey Stegmaier Alan Stone
Oficjalny partner gry – TiM SA.
Wow, jaka ciekawa gra.
Zawsze marzyłam, aby mieć własną winnicę.
Zresztą wina to mój konik i dużo czytam na ten temat.
Koniecznie muszę poszukać tej gry, jak będę w Polsce.
No a jeszcze do tego włoskie wino 🙂
Pełnia szczęścia.
Pozdrawiam 🙂
Irenko, naprawdę ciekawa.
Wyjątkowa zabawa i jednocześnie nauka.
Tak, koniecznie z włoskim winem!
Uściski.
ooo! to gra dla mnie 😀 bardzo lubię wino 🙂
Sys, polecam. Na pewno świetnie będziesz się przy niej bawić!
Nie słyszałam nigdy o tej grze, ale przeczytałam kilka recenzji, w tym Twoją i bardzo mi się podoba sam pomysł 😉
Paula, a ja bardzo ją polecam.
Świetna zabawa i przy okazji nauka!
co za gra, w sam raz na wieczór z przyjaciółmi!
Magdalena, jest naprawdę super!
Z dobrym towarzystwem i winem sprawdzi się idealnie.
Już się nie mogę doczekać tej gry:-) Mam nadzieję, że będę ja mogła przetestować już niedługo:-) Przynajmniej tak można zabawić się w posiadanie swojej winnicy:-) Super!
Marzena, na pewno będzie wspaniałą przygodą i niebanalną rozrywką!